Osoby niepełnosprawne

Chcemy aby organizowany przez nas tattoo konwent był miejscem przyjaznym dla Wszystkich. Przystosowanie naszego festiwalu do potrzeb jego uczestników jest naszym priorytetem! Poniżej przedstawiamy pełne zestawienie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, które wdrożyliśmy na terenie festiwalu tatuażu Warsaw Tattoo Days:

  • Wybierając obiekt w którym odbywa się nasz festiwal dołożyliśmy wszelkich starań aby był miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Hala Expo XXI w Warszawie wyposażona jest w windy i podjazdy, tak aby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogły bez przeszkód poruszać się po całym terenie.
  • Stanie w kolejkach do kas może być uciążliwe, zachęcamy do wcześniejszego zakupu tańszych wejściówek w zakładce ”BILETY”
  • Dla widzów z niepełnosprawnościami, oprócz regularnych wysokich punktów, wymiany biletów na opaski przygotowaliśmy miejsce specjalnie dostosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niższe lady kasowe znajdują się z boku klasycznych kas biletowych.
  • Scena główna – z przodu sceny przygotowaliśmy miejsce na wózki, dzięki asyście Wolontariuszy pomożemy dostać się w to miejsce każdej osobie z ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się.
  • Dla wygody osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem obiekt wyposażony jest w toalety dostosowane do potrzeb ludzi z ograniczoną zdolnością poruszania się. Każda z toalet posiada w środku dodatkowo wzmocnione oświetlenie.
  • Wszystkie wejścia główne nowej Hali Expo posiadają odpowiednio szerokie drzwi, tak aby osoba poruszająca się na wózku mogła bez trudu przez nie wjechać.
  • Osoby niewidome poruszające się w towarzystwie psa przewodnika (za okazaniem odpowiednich dokumentów) mogą być pewne, że nasza ochrona zostanie odpowiednio wcześnie uprzedzona o możliwości wejścia na teren festiwalu. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że poziom głośności na części imprezy może być na tyle wysoki, że może spowodować dyskomfort u zwierzęcia.
  • Posiadamy 9 miejsc parkingowych dla osób uprzywilejowanych, jak osoby z niepełnosprawnościami (także tymczasowymi) i kobiety w ciąży.
  • Wszystkie strefy gastronomiczne znajdują się na utwardzonym terenie.
  • Zachęcamy również do skorzystania z zakładki ”DOJAZD”, aby dowiedzieć się jak najłatwiej do nas dojechać. W Warszawie większość autobusów i tramwajów dostosowana jest do potrzeb wózkowiczów, podobnie jest z taborem PKP.

SAVOIR – VIVRE WOBEC OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI.

Praktyczny poradnik, czyli co możesz zrobić dla drugiego człowieka podczas festiwalu Warsaw Tattoo Days.

Kiedy zdecydujesz się pomóc, zawsze najpierw zapytaj, czy i jakiej pomocy wybrana przez Ciebie osoba potrzebuje. Pamiętaj też, że każdy może odmówić pomocy. Pamiętaj, że kiedy nie potrafisz pomóc osobie z niepełnosprawnościami lub odpowiedzieć na jej pytanie, zawsze możesz zgłosić się do obsługi festiwalu. Ustąp miejsca. Zadbaj o przestrzeń do swobodnego poruszania się osób z niepełnosprawnościami.

Podczas rozmowy z osobą z niepełnosprawnością mów bezpośrednio do niej. Nie przekazuj informacji przez jej opiekuna lub inne osoby stojące obok.

Używając zwrotów grzecznościowych lub orientacyjnych, bez względu na typ niepełnosprawności rozmówcy. Bądź naturalny, do osoby na wózku możesz powiedzieć „proszę tam pójść”, a do osoby niewidomej „do zobaczenia”. Pamiętaj, by nigdy bez wcześniej uzyskanej zgody nie dotykać wózka, kul, czy innych przedmiotów należących do osoby z niepełnosprawnościami.

Jeżeli widzisz, że osoba z niepełnosprawnością próbuje zakupić coś w Food Trucku, możesz zaproponować jej pomoc w złożeniu lub odebraniu zamówienia.

Szacunek bez wyjątków. Miej świadomość, że niepełnosprawność nie zwalnia nikogo z przestrzegania regulaminu. W razie konieczności podejmij interwencje.

Podziel się z innymi
Kup bilet Zostań wystawcą